info@naradionline.cz | Doprava
Přihlášení
EUR

> Prezentace > Pomáháme si proti COVID-19

Pomáháme si proti COVID-19

Vyrobeno a předáno: 625 ks
on-line informace


Blížíme se do finále

sobota 4.dubna 2020 - Dovolte mi touto veřejnou formou reagovat na výzvy, abychom vyhlásili větší sbírku a začali produkovat ještě více. Tady vůbec nešlo o peníze ani o materiál. My jsme chtěli rychle pomoci, a to se podařilo. Nečekali jsme na to až nás někdo osloví. Začali jsme vyrábět a distribuce se rozběhla sama, dokonce jsme museli v určitý moment poptávku korigovat. Po víkendu z nás ještě jedna nebo dvě stovky vypadnou a bude čas produkci utlumit. Za prvé nebude materiál a za druhé je v republice silná komunita tiskařů, která denně tiskne tisíce komponent pro štíty. Připojují se výrobci a zpracovatelé plastů, kteří umí za den vyprodukovat tisíce kusů. Takže do pár týdnů bude podle mého názoru štítů relativní dostatek.

Nejvíce náš těší zpětná vazba od zdravotníků, kteří opakovaně potvrzují, že ta práce měla smysl a ten náš 14-denní NONSTOP pracovní mejdan nebyl zbytečný :-)      Teď nastal čas, vrátit se ke své práci !


čtvrtek 2. dubna 2020 - Dnes jsme překonali hranici 500ks vyrobených a předaných ochraných štítů. To vše jsme stihli za 10 dnů. Více než polovina už slouží v nemocních Strakonice a Písek. Ostatní jsou na ambulancích, u praktických lékařů, domovech pro seniory, stacionářích, na prodejnách a v lékárnách....Díky kolegové 👏👏👏 Pavel Solar, Petr Loula, spiderdesign.

 

A pro tyto úsměvy to vlastně všechno děláme. Děkujeme :-)

 

 

Je možnost štít koupit?

U nás tento štít zakoupit v žádném případě nelze. Úsilí a nasazení vložené do této akce se nedá vyčíslit pěnezi. Jedinou pro nás přijatelnou měnou je dobrý pocit z pomoci těm, kteří ji v tuto chvíli nejvíce potřebují. 

 

Jak to začalo

Dovolte nám pár slov, abychom popsali reakci naší firmy ve vztahu k současné situaci s rizikem ohrožení nákazou virem COVID-19. Vzhledem k neschopnosti a opožděnému jednání všech složek našeho státu jsme se rozhodli nečekat a jednat. 

Jelikož nemáme na skladě žádné látky a v inventáři žádné šicí stroje, pochopili jsme, že roušky šít nemůžeme.
Proto jsme se inspirovali nápadem českého výrobce 3D tiskáren pana Průši, vyrábět ochranné štíty. Ten oslovil komunitu uživatelů jeho tiskáren, kteří pro něho hromadně tisknou polotovary a on vše kompletuje a hromadně předává nemocnicím a zdravotníkům včetně desinfekce a sterilizace.

Nám se tato varianta centrální distribuce, trvající déle než týden, zdála velmi zdlouhavá a neadresná. A proto jsme se o víkendu (neděle 22.března) pustili do výroby ochranných štítů dle vzoru pana Průši s využitím našich 3D tiskáren a komponentů „co dům dal“.
Podařilo se nám seskládat  pár prototypů, které jsme okamžitě předali místním lékařům a sociálním pracovnicím z pečovatelské služby a další pro ně vyrábíme.
V současné době využíváme všechny dostupné výrobní kapacity a zpracováváme poslední materiál, který je na trhu ještě dostupný. Na dodávkách materiálu jsme naprosto závislí a bez nich nevyrobíme ani kus. V tuto chvíli jsme nuceni improvizovat a nahrazovat průhledné štíty tloušťky 0,5mm materiálem 0,75mm až 1,0mm. Máme v záloze i materiál plexi 1,5mm, ale ten by byl pro většinu uživatelů již velmi těžký a uživatelsky nepříjemný. Bohužel materiál u výrobců již není dostupný a další dodávky jsou v nedohlednu. 3D tisk komponent pro jeden štít trvá 2-3 hodiny, takže naše denní výrobní kapacita má svůj limit. 

Vyráběné štíty není možné standardní cestou objednat a nelze je ani koupit. Nedržíme na ně žádné pořadníky a vyrobené kusy dodáváme podle toho, kde jsou nejvíce potřeba. Berte prosím v úvahu, že štíty rozdáváme ZDARMA a tudíž si vyhrazujeme právo rozhodovat o jejich přidělování.

 

Spolupráce a vzájemná pomoc

Kdybychom kolem sebe neměli tolik šikovných přátel, tak bychom tento projekt nikdy nedotáhli do konce.

  • V současné chvíli jsme zcela závislí na laseru reklamního studia SpiderDesign, bez jejichž laseru bychom nebyli schopni vyprodukovat ani jeden štít.
  • Navýšení produkce se podařilo také díky rychlé pomoci Petra Louly (předseda modelářského klubu Blatná), který s využitím klubové 3D tiskárny začal tisknout společně se svým synem. Ten nám je neocenitelním pomocníkem, díky svým znalostem v 3D kreslení a modelování při úpravě jednotlivých komponent.
  • Nemůžeme zapomenout ani na všechna děvčata ve firmě která mají na starosti kompletaci štítků z jednotlivých dílů (viz foto: jak netrpělivě čekají na další vytisknutý díl)

 

Časté otázky a odpovědi

  • DESINFEKCE a STERILIZACE - sestavené štítky neprošly žádnou desinfekcí ani sterilizací a tuto činnost si musí realizovat každý koncový uživatel sám !!! Podrobnější informace k čištění a sterilizaci štítu
  • NÁHRADNÍ ŠTÍT - není problém z držáku sejmout (instruktážní video), očistit a znovu vrátit. POZOR: materiál na výrobu štítků je nedostatkový, tak doporučujeme s nimi zacházet velmi opatrně. Je to věc, která vytisknout nejde !!!
  • NÁHRADNÍ PÁSEK (TŘMEN) - štítky dodáváme s páskem vyrobeným z materiálu, který jsme měli k dispozici a bohužel i tady je nedostatek. Ovšem tato komponenta lze velmi snadno nahradit čímkoliv jiným (široká trenýrková guma bude naprosto ideální...).
  • ŠTÍT JE PŘÍLIŠ DLUHÝ - nevadí, vezměte nůžky a zastřihněte si ho na požadovanou délku. Spodní plastový díl lze snadnou sejmout a zpětně nasadit.

 

Společně to zvládneme

Nečekejme a nespoléhejme se na to, co za nás nebo pro nás udělá stát nebo obec. Pojdmě si vyjít vstříc o pmáhejme si navzájem. Už o tom zpíval pan Werich: "...ten umí to a ten zas tohle..." 

 

 

 

Archivní informace :  


Sehnali jsme další materiál - jedeme dál

pondělí 30.března 2020 - Páteční rána v podobě dodání neprůhledného materiálu na štíty nám dala zabrat a večer jsme se s tím museli nějak po svém vyrovnat, ale tiskárny se samozřejmě nezastavily. Přes víkend jsme vytiskli přes 50ks držáků a v úterý dorazí zásilka průhledného materiálu 1,0mm. Ve středu další od jiného dodavatele a budeme schopni vyprodukovat několik set dalších kompletů. Tak nám držte palce :-)     


momentálně je DOBOJOVÁNO :-(

Pátek 27.března 2020  - Předali jsme posledních 30 vyrobených kusů strakonické nemocnici a tím jsme vyčerpali všechny naše materiální možnosti. Očekávaná zásilka pro výrobu cca 400ks štítků sice dorazila, ale místo čirého plastu jsme pod ochrannou fólií objevili sklo matné :-( Takže tiskárny jedou dál, ale bez štítků to dohromady nemáme. Hledáme další možnosti a cesty, jak materiál sehnat, ale nedaří se nám to. Firma u které jsme materiál kupovali se rozhodla, že si z toho vytvoří velký bussines a začala štítky prodávat. Pokud se najdou dobrovolníci, kterým tento přístup nevadí a přesto chtějí přispět, mohou je nakoupit a dopravit nám je k další kompletaci. Odkaz na nákup štítků

 


 

Autor článku: Roman Pojer

 

 

Navštivte nás v naší kamenné prodejně

Provozujeme specializovaný maloobchodní a velkoobchodní prodej profesionálního nářadí a nástrojů předních světových výrobců a značek v oboru elektrického ručního nářadí, ručního nářadí, příslušenství a nástrojů. Dále u nás najdete techniku pro průmysl, stavebnictví, zahradu a úklid.

VÍCE O PRODEJNĚ

Testovací centrum - vyzkoušejte si pořádné nářadí

Provozujme vlastní testovací centrum strojů FESTOOL, FEIN, BOSCH, MAFELL a DREMEL. Zde si můžete vyzkoušet většinu strojů přímo při práci. Pokud nemáte čas na návštěvu testcentra, můžete si objednat návštěvu předváděcího vozu se specializovaným technikem přímo u Vás.

VÍCE O TESTOVACÍM CENTRU

Copyright © 2003-2019